Miody Gęsto Cieknące – tutaj serwujemy miód !

Piszemy o miodzie, pszczołach, pasiece wszystkich tematach pszczelarskich….

Czołem! Dzięki, że wpadasz na naszego bloga. Śmiało włącz się do
dyskusji i zasubskrybuj kanał RSS aby być na bieżąco. Na razie!

Miód spadź iglasta kiedy występuje ?

Miód spadź iglasta to jeden z najrzadszych i najcenniejszych rodzajów miodu. Powstaje on z wydzieliny owadów pasożytujących na drzewach iglastych, takich jak świerk, sosna, jodła czy modrzew. Pszczoły zbierają tę słodką ciecz i przerabiają ją na miód o wyjątkowym smaku i właściwościach.

Miód spadź iglasta występuje nieregularnie i zależy od wielu czynników, takich jak pogoda, wilgotność, temperatura czy obecność owadów spadziodajnych. Zazwyczaj pojawia się w okresie letnim, kiedy to mszyce i czerwce wysysają soki z pędów i liści drzew iglastych. Nadmiar cukrów, których nie są w stanie przyswoić, wydalają w postaci kropel zwanych spadzią. Spadź jest bardzo pożywna dla pszczół i stanowi dla nich alternatywę dla nektaru.

Miód spadź iglasta ma ciemną barwę, często z zielonkawym odcieniem. Jego smak jest łagodny, lekko żywiczny i aromatyczny. Zapach jest delikatny i przyjemny. Miód ten jest bardzo gęsty i krystalizuje się powoli. Zawiera dużo flawonoidów, minerałów i enzymów.

Miód spadź iglasta ma wiele korzyści zdrowotnych. Pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, pokarmowego i krążenia. Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i wykrztuśnie. Wspomaga odporność organizmu i odtruwa go z toksyn. Reguluje przemianę materii i pracę serca. Poprawia krążenie i obniża ciśnienie. Łagodzi nerwice i stany lękowe.

Miód spadź iglasta jest bardzo rzadkim miodem i dlatego ma wysoką cenę. Jest to produkt naturalny i niepowtarzalny, który warto spróbować dla jego smaku i właściwości. Można go stosować jako dodatek do herbaty, deserów lub pieczywa. Można go również jeść łyżeczką lub rozpuszczać w ciepłej wodzie.

Miód spadź iglasta to prawdziwy skarb natury, który docenią zarówno smakosze jak i osoby dbające o zdrowie.

 

Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.