Miody Gęsto Cieknące – tutaj serwujemy miód !

Piszemy o miodzie, pszczołach, pasiece wszystkich tematach pszczelarskich….

Czołem! Dzięki, że wpadasz na naszego bloga. Śmiało włącz się do
dyskusji i zasubskrybuj kanał RSS aby być na bieżąco. Na razie!

Miód jest jednym z najstarszych i najbardziej uniwersalnych produktów pszczelich, który ma wiele właściwości zdrowotnych i smakowych. Jednak nie każdy miód jest taki sam. W zależności od źródła pochodzenia, miód można podzielić na dwa główne typy: spadziowy i nektarowy. Czym się różnią i który wybrać?

Miód spadziowy powstaje ze spadzi, czyli słodkiej wydzieliny owadów ssących sok z liści drzew iglastych lub liściastych. Pszczoły zbierają spadź i przerabiają ją na miód w ulu. Miód spadziowy ma ciemną barwę, gęstą konsystencję i leśny aromat. Jest mniej słodki niż miód nektarowy i ma więcej składników mineralnych i witamin. Miód spadziowy jest polecany osobom z problemami układu oddechowego, krążenia, nerek czy stawów.

Miód nektarowy powstaje z nektaru, czyli słodkiego soku z kwiatów roślin miododajnych. Pszczoły zbierają nektar i przerabiają go na miód w ulu. Miód nektarowy ma jasną barwę, płynną konsystencję i kwiatowy zapach. Jest bardzo słodki i ma więcej cukrów prostych niż miód spadziowy. Miód nektarowy jest polecany osobom z niedoborem energii, osłabieniem, anemią czy problemami trawiennymi.

Miód spadziowy i nektarowy różnią się więc nie tylko smakiem i wyglądem, ale także składem i właściwościami. Oba są jednak cennym źródłem naturalnych substancji odżywczych i leczniczych. Wybór miodu zależy więc od indywidualnych preferencji i potrzeb organizmu.

 

Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.